În uvertura etapei a patra din Liga a IV-a: Progresul Năsăud – Progresul Tăure 6-2 (3-1)

136

Desfășurat în această dimineață, în Seria Sud, primul meci al rundei cu numărul 4 din Liga a IV-a, a consfințit o victorie categorică a Progresului Năsăud în fața celor de la Progresul Tăure, scor 6-2. Năsăudenii au deschis seria golurilor încă din minutul 2, Ionel Tomoioagă marcând imparabil din lovitură liberă. Replica oaspeților a venit în minutul 19, Daniel Șimon egalând la 1, însă până la pauză dominarea năsăudenilor s-a mai concretizat de două ori prin reușitele lui Florin Obreja (19) și George Rus (41). Și mitanul secund s-a desfășurat pe aceeași coordonate dar și același scor ca în prima repriză. Năsăudul a mai punctat prin Florin Marolicaru (49), Florin Obreja (56) și Ionuț Covaci (83), în timp ce Tăure a mai înscris același Daniel Șimon (78). Cu acest succes, Progresul Năsăud urcă pe locul 2 în clasament. Restul meciurilor se joaca mâine, de la ora 17.00, după următorul program:

Seria Nord:

HEBE SÂNGEORZ-BĂI – SILVICULTORUL MAIERU 3-8 (2-2), s-a jucat tot astăzi
Ionuț Jarda (23, 40), Maxim Bulța (86) / Marius Hontilă (3, 78), Ghiță Negrea (19 – penalty), Claudiu Ștețco (35, 56), Darius Bârlean (54, 57, 59)

4.Spicul Salva 2 1 0 1 4-3 3
5.Minerul Rodna 2 1 0 1 3-4 3
6.Someșul Rebrișoara 3 1 0 2 6-10 3
7.Eciro Forest Telciu 3 0 0 3 5-13 0
8.Someșul Feldru 3 0 0 3 4-12 0