Liga a IV-a, etapa a 14-a: Maieru câștigă la Leșu și reintră în calculele câștigării campionatului

908

Desfășurată în această seară, ultima etapă a sezonului regulat a fost dominată de meciul în care Heniu Leșu a primit vizita Silvicultorului Maieru, cu miza locului secund. Măierenii au confirmat revirimentul și, după ce, etapa trecută au câștigat contra Minerului Rodna, acum au trecut și de Leșu, cu 2-1. Silvicultorul a deschis scorul la prima fază, Ștețco punctând chiar în minutul 1. Leșenii au reușit să egaleze, chiar înainte de finalul reprizei, în minutul 44, prin autogolul lui Recean. Mitanul secund s-a jucat pe contre, Maieru reușind să dea lovitura cu cinci minute înaintea finalului, prin Moloca. Dar iată rezultatele complete și clasamentele. Imediat, într-un articol separat, voi reveni, cu informații și programul play-off-ului.

Seria Sud:

PROGRESUL NĂSĂUD – VIITORUL LECHINȚA 3-0, Lechința s-a retras din campionat

ACS DUMITRA – REAL TEACA 7-1 (5-1)
Laurențiu Candale (10, 19), Cristi Pop (18), Cosmin Catarig (21), Alex Florin (30), Abiel Deac (62), Vlad Țânca (78) / Matei Vlad (12)

VOINȚA CETATE – VOINȚA LIVEZILE 2-2 (1-0)

Seria Nord:

SOMEȘUL REBRIȘOARA – SOMEȘUL FELDRU 3-2 (0-2)

HENIU LEȘU – SILVIULTORUL MAIERU 1-2 (1-1)
Recean (44 -autogol) / Claudiu Ștețco (1), Cătălin Moloca (85)

ECIRO FOREST TELCIU HEBE SÂNGEORZ-BĂI 3-2 (1-2)
Ioan Leah (44 – penalty), Mutu (54), Georgel Mureșan (64) / Gh. Ștefănuț (4 – autogol), Ionuț Jarda (34)

MINERUL RODNA – SPICUL SALVA 13-3 (4-1)

1.Minerul Rodna 14 11 2 1 54-19 35
2.Silvicultorul Maieru 14 10 0 4 41-33 30
3.Heniu Leșu 14 8 2 4 57-30 26
4.Hebe Sângeorz-Băi 14 7 3 4 35-23 24
5.Eciro Forest Telciu 13 3 3 7 18-24 15
6.Someșul Feldru 14 4 2 8 28-32 14
7.Someșul Rebrișoara 13 3 1 9 29-40 10
8.Spicul Salva 14 1 1 12 19-80 4