Paraschiva Borș, clasare meritorie Campionatului european de atletism master în aer liber din Italia

334

Săptămâna trecută, în orașul italian Veneția s-au desfășurat întrecerile din cadrul Campionatului european de atletism master în aer liber, eveniment la care au luat parte peste 4000 de sportivi din Europa (inclusiv cei din Israel), cu vârste cuprinse între 35 și 90 de ani. Printre cei care au reprezentat România la prestigioasa întrecere s-a numărat și campioana balcanică Paraschiva Borș (la categoria de vârstă 50+). Deși competiția a fost una de mare anvergură, iar programul a fost destul de dens, profesoara bistrițeană de sport a obținut rezultate notabile în proba de Semimaraton, respectiv: locul 12 – la individual, și locul 4 – cu echipa României.