Premiile anului 2019 ale primăriei municipiului Bistrița vor fi decernate pe 13 decembrie la Palatul Culturii începând cu ora 17.00. Vezi cine sunt premianții de anul acesta?

415
FOTO: arhivă

Decernarea  „Premiilor municipiului Bistrița”  este programată să aibă loc vineri, 13 decembrie, începând cu ora 17.00, evenimentul urmând să se desfășoare pe scena Palatului Culturii.

Primarul Ovidiu Crețu: ” Am deosebita onoare să invit cetăţenii municipiului Bistriţa la festivitatea de decernare a „Premiilor municipiului Bistrița”, manifestare menită să exprime aprecierea noastră față de cei care, prin participarea lor la concursuri, competiţii, întreceri sau alte acţiuni cu participare naţională sau internaţională, au făcut ca numele Bistriţei să fie cunoscut în ţară şi străinătate”

PREMIILE  ANUALE  ALE MUNICIPIULUI BISTRIŢA 2019

Secţiunea învăţământ 

  1. Coșofreț Larisa Daniela
  2. Varga Ștefania Larisa
  3. Duda Andrei Cristian
  4. Sima  Mario Robert
  5. Dohotari Alexia Maria
  6. Velcherean Alexandra
  7. Petrușca Sergiu
  8. Marcu Paul
  9. Juhos Ilka
  10. Avram Silviu  Ionuț
  11. Grecu Alexandru
  12. Floare Doru
  13. Moca Andrei Cătălin
  14. Luca Daria Maria
  15. Zahari Alexandra  Maria
  16. Nedelea Cristian Onisim
  17. Andaci Tibor
  18. Pop Mihai Gabriel
  19. Măican Cristina -Alexandra
  20. Costînași Alessia Ioana
  21. Ivan  Iosif
  22. Mogovan Abigael
  23. Cîmpean Abel Cătălin
  24. Mogovan Alex Vasile
  25. Marc Ioana Viorica
  26. Pop Andrada Lorena
  27. Szilagyi Andreas Robert
  28. Palage Maria Iasmina
  29. Tarniță Ianis Florin
  30. Tălpaș Ioana
  31. Pop Maria Victoria
  32. Măgherușan Anda Raluca
  33. Cosma Cosmina Denisa

 

Secţiunea sport

  1. Musteață Liana Ionela
  2. Vizitiu Florin
  3. Sîngeorzan Dragoș
  4. Chirlejan Georgiana Ștefania
  5. Plaian Tania Maria
  6. Chirlejan Cristiana Teodora
  7. Moldovan Luca Flaviu
  8. Strună Oana Adela
  9. Sîngeorzan Ioana
  10. Negrea Nicolae
  11. Petri Ana Diana și Pop Cristian Ioan
  12. Turlaș Vlad Darius și Rafa Mădălina Diana
  13. Dobraniș Denis
  14. Dobraniș Darius

 

Secţiunea cultură

  1. Moldovan Mariana
  2. Moldovan Sever
  3. Pop Ștefan Marian

 

Secţiunea ştiinţă şi economie

  1. Petri Zosin- Sergiu
  2. Ioja Ioan
  3. Macarie Doina
  4. Duda Vasile
  5. Roșca Paul -Ersilian
  6. Gavrilaș George-Alexandru

 

Secţiunea diverse

  1. Ciubucă Irina
  2. Marian Daria Anamaria
  3. Staicu Maya Alexandra
  4. Borodi Ștefan Cristian
  5. Sava Ilinca Elena
  6. Berende Bogdan
  7. Chereja Ionel
  8. Crușitu   Ionuț Aurelian
  9. Sover Imre Vasile
  10. Cornea Cristian Petru
  11. Petri Jason Andrei
  12. Petri James Florin