CSM Olimpia Satu Mare – Minerul Rodna, azi, în partida tur a barajului de promovare în Liga a III-a

734

Campioana județului Bistrița-Năsăud la fotbal, Minerul Rodna, susține în această după-amiază meciul tur din barajul de promovare contra celor de la CSM Olimpia Satu Mare. Partida se joacă la Satu Mare, de la ora 18.00, urmând ca returul să fie la Rodna pe 22 iunie, de la ora 17.30.

Meciul de la Satu Mare va fi oficiat de o brigadă de arbitrii condusă de Pentru partida de mâine a fost delegată o brigadă de Dan Dreve (Cluj-Napoca), ajutat de cele două tușe de Radu Despa (Baia Mare) și Cristian Lucaci (Baia Mare). Observatori din partea FRF sunt Leontin Moga (Zalău) și Marian Salomir (Cluj-Napoca).

Iată cele două formații probabile:

CSM Olimpia Satu Mare: Curileac- Vădan, Țoca, Ritli, Ionescu- Faur, Schvarzkopf, Simon, Chitaș – Nyilvan, Cadar; Antrenor Zoltan Ritli

Minerul Rodna: Vasile Avram – Ionel Hoza, Titu Popârțac, Pantelimon Avram, Lazăr Pioraș – Călin Capră, Aurelian Viliczki, Valeriu Munteanu, Alex Boldiș – Lazăr Boldiș, Ionel Coșneac; Antrenor-jucător: Valeriu Munteanu

Iată programul complet al manşei tur a barajului pentru promovarea în Liga III:

Regiunea 1, Nord-Est

CSM Bacău (BC) – Viitorul Albeşti (BT)
Viitorul Liteni (SV) – Ozana Târgu Neamţ (NT)
Huşana Huşi (VS) – Moldova Cristeşti (IS)

Regiunea 2, Nord-Vest

Viitorul Ulmeni (MM) – Unirea Mirşid (SJ)
CSM Satu Mare (SM) – Minerul Rodna (BN)
CS Floreşti (CJ) – CSC Sânmartin (BH)

Regiunea 3, Centru

CS Gheorgheni (HR) – Viitorul Şelimbăr (SB)
Stăruinţa Zagon (CV) – Olimpic Zărneşti (BV)
CSM Târgu Mureş (MS) – Sportul Petreşti (AB)

Regiunea 4, Vest

Voinţa Lupac (CS) – Fortuna Becicherecu Mic (TM)
Progresul Pecica (AR) – Retezatul Haţeg (HD)
CS Strehaia (MH) – Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ)

Regiunea 5, Sud-Vest

Real Bradu (AG) – Viitorul Dăeşti (VL)
Unirea Brânceni (TR) – Tractorul Cetate (DJ)
CSM Slatina (OT) – Gloria Corneşti (DB)

Regiunea 6, Sud

Mostiştea Ulmu (CL) – Carmen Bucureşti (B)
Recolta Gheorghe Doja (IL) – Viitorul Pantelimon (IF)
AS Mihai Bravu (GR) – CS Blejoi (PH)

Regiunea 7, Sud-Est

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – AS Fotbal Team Săgeata (BZ)
Viitorul Ianca (BR) – Mausoleul Mărăşeşti (VN)
Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Poseidon Limanu-2 Mai (CT)