Un număr de 158 de persoane au fost declarate admise pentru a candida la cele 24 de posturi de asistenți medicali scoase la concurs de Spitalul Județean de Urgență Bistrița. Toţi candidații şi-au depus actele în speranţa că vor reuşi să aibă un loc de muncă stabil, concursul fiind organizat în perioada 27 februarie – 5 martie. Calendarul concursului poate fi vizionat la următoarea adresă de internet:
http://sjub.ro/wp-content/uploads/2019/02/Calendarul_concursului.pdf
În această seară, managerul unității spitalicești, Gabriel Lazany, a făcut un anunț important pentru aceștia, în sensul că proba scrisă nu se va mai ține la spital ci la o sală de nunți.
”Ca urmare a numărului mare de candidați înscriși la concursul de “Asistent medical generalist” (158 de dosare admise), a fost publicat un calendar de desfăsurare al concursului.
ATENȚIE!!!
Deoarece, Spitalul Județean de Urgență Bistrița nu dispune de o sală care să permită accesul simultan a unui număr așa mare de candidați, proba scrisă a examenului se va desfășura în data de 28 februarie, începând cu ora 10:00, în sala restaurantului Giulia 2, str. Lucian Blaga. Vă mulțumim pentru înțelegere”, a ținut să facă cunoscut Gabriel Lazany.

