AcasăSocialTânăr bârgăuan prins fără permis și băut cu motocicleta

Tânăr bârgăuan prins fără permis și băut cu motocicleta

-

La data de 19 septembrie, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu-Bârgăului au oprit pentru control, pe Drumul Județean  172D, pe o stradă din localitatea Prundu Bârgăului, o motocicleta condusă de un tânăr, de 22 de ani, din Bistrița-Bârgăului.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că acesta tânărul deține permis de conducere, dar nu și pentru categoria de autovehicule pe care a condus-o pe drumurile publice. Totodată, acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicat fiind 0,59 mg/l alcool pur în aerul expirat și i-au fost recoltate probe biologice.

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducereșiconducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Sursa foto: profit.ro

Articole asemănătoare

Rămâneți conectați

5,700FaniÎmi place
spot_img

Ultimele știri