sâmbătă, noiembrie 15, 2025
AcasăSocialTânăr din Parva, prins drogat la volan!

Tânăr din Parva, prins drogat la volan!

-

La data de 9 august a.c., în jurul orei 23:30, polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud au desfășurat activități de supraveghere a traficului rutier pe raza orașului.

În trafic, pentru control, a fost oprit un autoturism la volanul căruia a fost identificat un tânăr de 20 de ani, din Parva.

Testarea cu aparatul DrugTest 5000, a indicat faptul că șoferul este pozitiv în cazul substanței metamfetamină. În consecință, tânărul a fost condus la spital unde i-au fost prelevate mostre biologice.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunea de conducerea unui vehicul  sub influența alcoolului sau a altor substanțe.      

Sursa: Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud

Articole asemănătoare

Rămâneți conectați

5,700FaniÎmi place
spot_img

Ultimele știri