La data de 19 septembrie a.c., polițiștii Biroului Rutier Bistrița au dispus reținerea, pentru 24 de ore, a unui tânăr, de 22 de ani, din Ungheni, județul Mureș, cercetat pentru conducere fără permis.
În fapt, în după-masa de ieri, 19 septembrie, polițiștii au oprit pentru control, pe o stradă din Bistrița, un autoturism condus de tânărul în cauză, iar în urma verificărilor efectuate, s-a constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere valabil. Totodată, a fost testat cu aparatele etilometru și drugtest, rezultatele fiind negative. Anterior, la data de 18 august a.c., tânărul a mai fost depistat conducând fără permis, de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința.
De asemenea, pentru neregulile de natură contravențională constatate ieri, tânărul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2610 lei, iar ca măsură complementară s-a reținut certificatul de înmatriculare al autoturismului condus de acesta.
Cercetările în acest caz sunt continuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Bistrița.
Sursa foto: Stiri din Cluj

